• koncert@braciakaczmarek.pl
tenor

Jedną z najpiękniejszych arii jest Una Furtiv Lagrima, która pochodzi z opery Gaetano Donizettiego. Słynna aria rozpoczyna się wprowadzeniem solowym przez fagot oraz harfę, co jest bardzo ciekawym połączeniem. Wyróżnia się również tonacją molową zastosowaną w każdym wersecie części pierwszej oraz tonacją durowej w części drugiej. Ekspresja instrumentalna podkreślona jest faotem oraz klarnetem. Kolejną imponującą arią jest Morgenlich Leuchtend stworzona przez Richarda Wagnera. Aria wyróżnia się kołyszącym się rytmem oraz akompaniamentem smyczków pizzicato. Dodatkowo charakterystyczne są liczne zmiany tempa, objętości i intensywności gry. Jest to romantyczna aria, która śpiewana jest legato oraz charakteryzuje się wspaniałym akompaniamentem.

Tenorzy współcześni - analiza współczesnych trendów w śpiewie operowym.

Jeden z najlepszych tenorów na świecie – Ruciana Pavarotti wyróżnia się wybitnymi zdolnościami technicznymi oraz niepowtarzalną barwą głosu. Za geniusza śpiewu tenorowego uważa się także Andrea Bocelliego. Ciepła barwa głosu oraz imponująca skala sprawiła, że jest to oryginalny głos znany na całym świecie. Wśród najlepszych tenorów znajduje się także Domingo. Jego imponujący głos jest w stanie wykonywać nawet najbardziej zaawansowane utwory operowe.

Jak zostać tenorem?

Aby zostać tenorem należy przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności wokalne oraz pracować nad poszerzeniem skali głosu. Niezbędne jest także zdobycie odpowiednich umiejętności technicznych, aby swobodnie poruszać się po całej skali swojego głosu. Kluczowym elementem jest również barwa, która powinna charakteryzować się lirycznym oraz miękkim odcieniem.


Ostatnie wpisy