• koncert@braciakaczmarek.pl
płyta zespołu

Kupowanie albumu ulubionego artysty nie jest już koniecznością. Wraz z pojawieniem się usług przesyłania strumieniowego możesz teraz słuchać dowolnej piosenki na żądanie. Usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Spotify i Apple Music, zyskują na popularności i ułatwiają ludziom znajdowanie ulubionych utworów i wykonawców.

Jednak wygoda serwisów streamingowych wiąże się z pewnymi kosztami – nie są one tak tanie, jak kiedyś kupowanie albumów. Ponadto nie ma gwarancji, że słuchając albumu uzyskasz takie same wrażenia, jak kupując go na winylu lub CD. Zamiast tego wiele osób decyduje się na pobieranie cyfrowe zamiast kupowania albumów, ponieważ chcą mieć dostęp do swojej muzyki bez obawy o jej utratę w przypadku aktualizacji telefonu lub zakupu nowego komputera.

Czy warto kupować płyty ulubionych artystów?

powiedzieć, że powinieneś kupić wszystkie albumy swoich ulubionych artystów, inni mogą powiedzieć, że nie jest to warte pieniędzy.

Prawda jest taka, że zależy to od tego, jak bardzo kochasz artystę i jaki rodzaj muzyki produkuje. Jeśli dopiero zaczynasz ich słuchać, to nie warto kupować ich całego albumu ani czegokolwiek z ich najnowszego albumu. Ale jeśli słuchasz ich od dłuższego czasu i masz jakieś ulubione, to śmiało kup ich albumy.

Kupowanie płyt muzycznych - wsparcie dla artysty

Osoby, które chcą wesprzeć artystów, których lubią, mogą kupić płyty CD z muzyką. W tym artykule porozmawiamy o zaletach i wadach kupowania płyt CD z muzyką oraz o tym, co to oznacza dla artysty.

Plusy zakupu muzycznej płyty CD:

  • Wspierasz artystę, którego lubisz, kupując jego prace.
  • Nie wspierasz modelu biznesowego usług streamingowych, które często mają negatywny wpływ na artystów.
  • Możesz słuchać ulubionych piosenek, kiedy tylko chcesz, nie martwiąc się o plany transmisji danych lub usługi przesyłania strumieniowego, w których zabraknie miejsca.
  • Możesz otrzymać fizyczną kopię, którą możesz zachować na zawsze i przekazać swoim dzieciom lub wnukom.

Minusy zakupu muzycznej płyty CD:

  • Koszt jest zwykle wyższy niż w przypadku albumów cyfrowych lub plików do pobrania, co utrudnia osobom z ograniczonym budżetem.

Płyta muzyczna zespołu - moc muzyki

Najlepszym sposobem pomocy muzykom, którzy chcą sprzedawać swoje płyty, jest kupowanie ich muzyki. Istnieje kilka innych sposobów, w jakie możesz pomóc tym walczącym artystom. Możesz kupować ich płyty, udostępniać muzykę w mediach społecznościowych i brać udział w pokazach na żywo. Te niewielkie wkłady pomogą im żyć z muzyki, którą kochają. Jeśli masz dodatkowe pieniądze, zastanów się nad zakupem ich merchu.