• koncert@braciakaczmarek.pl
o zespole KlasykFonia

KlasykFonia to polski zespół muzyczny, który gra muzykę klasyczną z elementami rocka i jazzu. Grupa powstała w 2006 roku w Warszawie z inicjatywy Marcina Klejdzy (puzon) i Tomasza Kowalczyka (skrzypce). Obecnie skład zespołu tworzą:

  • Marcin Klejdzy - puzon
  • Tomasz Kowalczyk - skrzypce
  • Katarzyna Duda - altówka
  • Krzysztof Szmyt - wiolonczela
  • Tomasz Pająk - perkusja
  • Michał Górczyński - klarnet

KlasykFonia swoją popularność zawdzięcza oryginalnym aranżacjom utworów klasycznych, które połączone są z nowoczesnymi brzmieniami i improwizacją. Występy zespołu charakteryzują się energią, pasją i niesamowitą muzykalnością.

Historia zespołu rozpoczęła się od wspólnych jam session Marcina Klejdzy i Tomasza Kowalczyka, którzy połączyli swoje różnorodne muzyczne inspiracje i stworzyli coś zupełnie nowego. Wkrótce do zespołu dołączyli kolejni muzycy, którzy uzupełnili brakujące instrumenty.

Marcin Klejdzy jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiował grę na puzonie. Tomasz Kowalczyk ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, gdzie zdobył wykształcenie w dziedzinie skrzypiec. Katarzyna Duda to absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiowała grę na altówce. Krzysztof Szmyt jest z kolei absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie kształcił się w grze na wiolonczeli. Tomasz Pająk to doświadczony perkusista, który pracował z wieloma znanymi artystami. Michał Górczyński jest klarnecistą i saksofonistą, ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Dzięki swojemu wyjątkowemu stylowi i oryginalności, KlasykFonia zdobyła uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Grupa występowała na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych i zdobyła wiele nagród i wyróżnień.