• koncert@braciakaczmarek.pl
muzyka taneczna

Wiele razy zdarza się, że idziemy na imprezę, gdzie chcemy się zrelaksować przy dobrej muzyce. Taniec ma ogromne znaczenie, bo jest wypoczynkiem, ale i zarazem formą ruchu. W takich miejscach muzyka jest zróżnicowana, ale najczęściej jednak są to energiczne hity, które mają pobudzić do wyjścia na parkiet. Postanowiliśmy przeanalizować ten rodzaj muzyki pod kątem imprezy.

Taneczna muzyka disco polo – dlaczego tak się podoba?

Prawdziwym fenomenem muzyki tanecznej jest disco polo. To gatunek muzyki, który swoją sławę zawdzięcza temu, że jest prawdziwie polski. Miesza on w sobie muzykę taneczną, ludową i tym samym jest to pewien folklor, który jest wpisany w naszym DNA. Częstym narzekaniem jest to to, że jest ona bardzo prosta, ale tak naprawdę muzyka taneczna w formie disco polo jest właśnie szanowana za tę prostotę zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, bo wchodzi ona do głowy dość szybko.

Najpopularniejsze utwory taneczne ostatnich lat

Jeżeli chodzi o utworzy taneczne, które w ostatnich latach królowały, to przeważnie mówimy o czasach lata, gdzie najwięcej osób chodzi na imprezy. Przykładem tego są piosenki "Despacito" czy też dobrze znane z polskich festynów oraz innych imprez "Przez Twe oczy zielone" zespołu Akcent.

Najnowsze hity taneczne – co warto znać?

Jeżeli chodzi o najnowsze hity taneczne to na pewno warto wyróżnić piosenkę "Pepas" zespołu Farruko, która zawładnęła nie tylko amerykańsko-południowym rynkiem, ale również z czasem namieszała wiele w Polsce. Warto wyróżnić również piosenki Sanah czy też Bryski, które są dość dynamiczne i idealnie sprawdzają się na imprezach.


Ostatnie wpisy