• koncert@braciakaczmarek.pl
muzyczne przeboje

Nie da się ukryć, że muzyka zwykle towarzyszy nam w każdej chwili. Tak naprawdę niektórzy z nas słuchają jej by poprawić sobie nastrój, a inni by uspokoić nieco zszargane nerwy. Niemniej jednak za każdym razem chcemy, by muzyka dopasowała się do naszego nastroju i odpowiadała naszym emocjom. Warto zauważyć, że na przestrzeni lat swoje przeboje oferowało nam wielu twórców. Jednak tylko niektórzy z nich i ich muzyczne przeboje zapisały się na stałe na kartach historii. Które z nich z pewnością kojarzymy?

ABBA Dancing Queen

ABBA to szwedzki zespół, który wraz ze swoim hitem Dancing Queen porywał nas do tańca w latach 70. Tak naprawdę ABBA to nie tylko muzyczne przeboje. To cały, hippisowski i kolorowy styl, który na stałe zadomowił się w naszej kulturze. Z całą pewnością pamiętamy spodnie typu dzwony, które reprezentowały sobą wszystkie kolory tęczy. ABBA i jej muzyczny przebój Dancing Queen to hit, który nigdy nie odejdzie w zapomnienie. Dowodem na to może być chociażby to, że obecnie nucą go nawet najmłodsi.

Eurythmics Sweet Dreams (Are Made of This)

Eurythmics to kolejny zespół, któremu udało się stworzyć nieśmiertelny przebój Sweet Dreams. Tak naprawdę nie ma chyba nikogo wśród nas, kto nie byłby wstanie zanucić tego mocnego i dość surowego refrenu. Muzyczne przeboje takie utwory pamiętają na długo. To właśnie dlatego do dziś utwór Sweet Dreams grany jest na wielu imprezach.

The Beatles Hey Jude

Muzyczne przeboje nie mogły zapomnieć również o kultowym zespole The Beatels i ich hicie Hey Jude. Ta grupa chłopaków zapisała się w muzycznej historii już na stałe. Choć wydali oni wiele kawałków, to właśnie Hey Jude przyniosło im największą sławę i międzynarodowe uznanie.

Michael Jackson Thriller

Michael Jackson to niekwestionowany król popu, którego zna każdy człowiek na świecie. Dodatkowo przebój Thriller, który pobijał rekordy popularności zapisał się w naszych pamięciach już na zawsze. Nawet jeśli nie znamy innych utworów słynnego króla Michaela Jacksona, to z pewnością zanucimy refren Thriller.


Ostatnie wpisy